Вишиванка – духовна броня українців
Події та новини кафедри
Щороку у третій четвер травня українці в усьому світі відзначають День вишиванки.
Історія української вишивки сягає сивої давнини, але сьогодні, як ніколи, вишиванка переживає певне відродження. Носити вишиванку зараз не тільки патріотично, але й модно. Приємно бачити, як у День вишиванки дорослі, діти та молодь виходять на вулиці у вишитому одязі. Але, одягаючи вишиванки, українці не лише підтримують національні традиції чи віддають данину новій моді.
Сьогодні, у День вишиванки, як ніколи кожен з нас відчуває приналежність до великого українського народу, який здатний мати, берегти і боронити свою державу, свою історію і традиції. Вишиванка стала яскравим символом української культури та національної ідентичності, проявом патріотизму та поваги до духовної спадщини своїх предків.
Цьогоріч цьому прекрасному святу – вже 16 років. Свято було засноване в Чернівцях у 2006 році. Саме тоді студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича запропонували ідею акції “Всесвітній день вишиванки”. Одного дня на заняття вони прийшли у традиційному українському одязі. Спочатку акцію підтримали кількадесят студентів та викладачів, але згодом свято вийшло на всеукраїнський рівень, до нього приєдналася українська діаспора по всьому світу, а також охочі підтримати Україну.
Студенти Київської політехніки зараз знаходяться в різних куточках не лише України, а й світу. На жаль, цього року не кожен з них зможе вдягти вишиванку, але, безперечно, кожен знає її силу. Тому деякі студенти підготували матеріали про цей сакральний символ для українців.
Юлія МАКОВЕЦЬКА-ГУДЗЬ
Додаток | Розмір |
---|---|
![]() | 818.21 КБ |
![]() | 373.63 КБ |
![]() | 1.03 МБ |
![]() | 1.99 МБ |
![]() | 1.03 МБ |
![]() | 182.13 КБ |
![]() | 670.79 КБ |
![]() | 179.56 КБ |
![]() | 553.67 КБ |
![]() | 1.38 МБ |
![]() | 2 МБ |