Вишиванка – духовна броня українців

Щороку у третій четвер травня українці в усьому світі відзначають День вишиванки.

Історія української вишивки сягає сивої давнини, але сьогодні, як ніколи, вишиванка переживає певне відродження. Носити вишиванку зараз не тільки патріотично, але й модно. Приємно бачити, як у День вишиванки дорослі, діти та молодь виходять на вулиці у вишитому одязі. Але, одягаючи вишиванки, українці не лише підтримують національні традиції чи віддають данину новій моді.

Сьогодні, у День вишиванки, як ніколи кожен з нас відчуває приналежність до великого українського народу, який здатний мати, берегти і боронити свою державу, свою історію і традиції. Вишиванка стала яскравим символом української культури та національної ідентичності, проявом патріотизму та поваги до духовної спадщини своїх предків.

Цьогоріч цьому прекрасному святу – вже 16 років. Свято було засноване в Чернівцях у 2006 році. Саме тоді студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича запропонували ідею акції “Всесвітній день вишиванки”. Одного дня на заняття вони прийшли у традиційному українському одязі. Спочатку акцію підтримали кількадесят студентів та викладачів, але згодом свято вийшло на всеукраїнський рівень, до нього приєдналася українська діаспора по всьому світу, а також охочі підтримати Україну.

Студенти Київської політехніки зараз знаходяться в різних куточках не лише України, а й світу. На жаль, цього року не кожен з них зможе вдягти вишиванку, але, безперечно, кожен знає її силу. Тому деякі студенти підготували матеріали про цей сакральний символ для українців.

Юлія МАКОВЕЦЬКА-ГУДЗЬ