ТРАДИЦІЙНА УКРАЇНСЬКА КУЛЬТУРА З ПОГЛЯДУ СУЧАСНОСТІ

Сучасне українське суспільство орієнтоване на західноєвропейські стандарти. Гуманізм, однакові можливості для всіх, охорона довкілля, соціальні взаємини – усі ці питання постають перед сучасними українцями в контексті іншого, більш глобального розуміння: чи зможе Україна з її культурними особливостями та ментальністю народу почуватися природно в європейському континуумі.

Ми намагаємося подолати наслідки імперського минулого, прагнемо до кращого, але чи не втратимо те органічне, що є в нашій культурі, чи не асимілюємося культурно, як це вже не раз бувало з іншими народами? І чи таке велике значення мають здобутки нашої власної культури? Звідки ми і куди прагнемо інтегруватися? Такі питання постали в контексті наукового студентського семінару «Традиційна культура з погляду сучасності», який відбувся у групах ДА-51, ДА-52 ІПСА.

Оскільки студенти цієї спеціальності в майбутньому орієнтовані на західних роботодавців, то тема виявилася актуальною і вúкликала зацікавлення. Відбулася жвава дискусія, під час якої учасники висловили різні погляди. Загалом такі семінари мають позитивне значення й слугують допоміжним способом засвоєння навчального матеріалу, обміну інформацією й набування досвіду.

канд. філол. наук Вікторія Завадська