РИТОРИКА: МИСТЕЦТВО КРАСНОМОВСТВА ЧИ ЗАСІБ МАНІПУЛЯЦІЇ (ПОГЛЯД СУЧАСНИКА)

Історія ораторського мистецтва сягає корінням античності. Давньогрецький філософ Аристотель вважав, що громадянин має усіма своїми чеснотами та вміннями служити суспільному благу й державі, вважаючи вміння красномовно висловлювати власні думки однією із пріоритетних якостей. Із погляду античного вченого, успішний оратор може досягти успіху в будь-якій суспільно-політичній сфері. Чи мав рацію один із теоретиків науки про красномовство? Чи актуальна ця позиція сьогодні? Яке місце посідає риторика в сучасній освіті? Чи потрібні ораторські навички спеціалістам негуманітарної сфери і як використовують риторику в сучасних мас-медіа? Ці та інші запитання було розглянуто під час науково-практичного студентського семінару у групах ДА-71 та ДА-72 І курсу ІПСА.

Семінар відзначався жвавою дискусією, студенти висловлювали власне ставлення до запропонованих тем, аргументували, сперечалися, наводили цікаві приклади. Таке обговорення засвідчило, що ця тема злободенна й цікава для студентського середовища. Дискусія продемонструвала неоднозначне ставлення молоді до практичної риторики.

канд. філол. наук Вікторія Завадська