III Всеукраїнський студентський науково-практичний семінар «Українська культура: вчора, сьогодні, завжди»

29 листопада відбувся ІІІ науково-практичний студентський семінар «Українська культура: вчора, сьогодні, завжди», що об’єднав молодих дослідників навколо низки важливих питань історії та сучасного стану української мови, літератури та культури. Цьогоріч працювало 11 секцій, до яких надійшло 157 робіт від студентів різних українських вишів.

Пленарне засідання урочисто відкрила завідувачка кафедри української мови, літератури та культури, доцент Олена Петрівна Онуфрієнко. Вона привітала переможців олімпіади «Майстер грамоти», присвяченої Дню української писемності й мови, та переможців першого етапу VІІІ Міжнародного мовно-літературно-го конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Г. Шевченка, які найближчого часу представлятимуть КПІ ім. Ігоря Сікорського на міських конкурсах.

Чудовим музичним подарунком усім учасникам семінару став виступ студентки-бандуристки Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського Тетяни Шевчук.

Гостя семінару, аспірантка Інституту мовознавства ім. О.О. Потебні НАН України Алла Костовська, ознайомила присутніх із проблемою вияву нетолерантності в сучасних українських інтернет-ЗМІ. Ця актуальна тема вúкликала неабияке зацікавлення в аудиторії.

Тематика доповідей студентів-учасників пленарного засідання була різноаспектною. Так, студентки КНУ імені Тараса Шевченка Олена Єнчева та Ірина Костюк представили результат власного соціолінгвістичного опитування та аналізу цих результатів щодо поширення української мови в середовищі київського студентства 2017 року. Студенти Національного університету біоресурсів і природокористування України Настасія Банкерт та Валерія Деяк запропонували слухачам тему про мову в концепції Олександра Потебні. Ювілею від дня народження Григорія Сковороди був присвячений виступ Вікторії Потапової із ФММ — «Символ і алегорія у творчому світі Григорія Сковороди». Про український модернізм як явище в українській літературі йшлося в доповіді Ярослава Мельничука, студента ФЕА. Музика в комерційній рекламі стала предметом дослідження студентки Анісії Кулини, ІПСА. Проблему ставлення до жінки в українській родині аналізувала студентка ФПМ Анастасія Шаповал.

Усі виступи студентів супроводжувалися електронними презентаціями.

ДодатокРозмір
PDF icon Програмка.pdf465.15 КБ