Риторика: мистецтво красномовства чи засіб маніпуляції?

Риторика: мистецтво красномовства чи засіб маніпуляції?

Риторика є одною з найдавніших суспільно-лінгвістичних дисциплін. Люди здавна знали, яку силу має словесне мистецтво і застосовували його протягом усієї своєї історії. Проте ставлення до риторики змінювалося, залежно від того, як розвивалася та змінювалася наукова думка, прогресували ті чи інші галузі знань, зрештою еволюціонувала людина як особистість. Чим є риторика сьогодні: мистецтвом красномовства чи засобом маніпуляції людською свідомістю? Відповідь на це питання шукали студенти 1 року навчання ІПСА НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» під час проведення наукового семінару, що відбувся 04.11.2016 року. На прикладах аналізу промов відомих публічних людей (політиків, діячів науки, мистецтва, шоу-бізнесу, письменників, громадських діячів) студенти намагалися вивести загальні тенденції використання риторичних прийомів у наш час і зробити висновок про те, чим сьогодні є риторика.