ІІІ УНІВЕРСИТЕТСЬКИЙ СЕМІНАР «ВИДАТНІ ПОСТАТІ УКРАЇНОЗНАВСТВА» ВИДАТНІ СУЧАСНИЦІ В УКРАЇНСЬКІЙ НАУЦІ

На пошану пам’яті Лесі Олексіївни Ставицької (1962-2010)

3 жовтня 2013 року на пошану пам’яті доктора філологічних наук, професора Лесі Олексіївни Ставицької (1962-2010) відбувся круглий стіл “Видатні сучасниці в українській науці”, проведений у межах дії ІІІ університетського семінару “Видатні постаті українознавства” (позачергового).  Для  обговорення проблем, пов’язаних із осмисленням джерел креативності особистості, стану наукових досліджень у галузях, яким присвятила свої зусилля Л. Ставицька, зібралися визначні науковці-філологи, чиї творчі та професійні інтереси мали дотичність до її діяльності, були суголосними сміливості її наукового пошуку та широті зацікавлень.

У дискусії взяли участь:чл.-кор. НАН України, д-р філологічних наук, засновник і завідувач (1999-2004) кафедри елліністики Ін-ту філології Київського національного універститету ім. Т.Шевченка, професор Н.Ф. Клименко,  чл.-кор. НАН України, д-р філологічних наук, завідувач відділу теорії літератури Ін-ту літератури ім. Т.Шевченка НАНУ, професор  Т.І. Гундорова, д-р філологічних наук, головний науковий співробітник відділу глобалістики та безпекових стратегій Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України Г.М. Яворська, д-р філологічних наук, зав.відділу соціолінгвістики (1989-1997) Ін-ту мовознавства ім. О.О.Потебні НАНУ, д-р філологічних наук, зав. відділу соціолінгвістики Ін-ту мовознавства С.О.Соколова, а також аспірантка Л.О. Ставицької Т.М. Сукаленко.

До дискусії науковців, чиї досягнення складають гордість не тільки сучасного українознавства, але й гуманітаристики взагалі, долучилися студенти факультету лінгвістики та викладачі українознавчих дисциплін НТУУ “КПІ”.

Модератором круглого столу була канд. філол. наук (Ph.D.), доц. кафедри української мови, літератури та культури, зав. каф. мовної підготовки Центру міжнародної освіти НТУУ “КПІ” А.В. Березовенко.

Захід проходив за підтримки кафедри української мови, літератури та культури під егідою Українського освітньо-культурного центру НТУУ “КПІ”.