Повідомлення про помилку

Strict warning: Only variables should be passed by reference в eval() (рядок 3 із /var/www/clients/client232/web273/web/arch/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

Метатеоретична сутність загального мовознавства для лінгвістичних дисциплін

Події та новини кафедри

Метатеоретична сутність загального мовознавства для лінгвістичних дисциплін полягає в узагальненні мовних фактів і явищ та теоретичному осмисленні мови, її сутності та функціонування. Розглядаючи загальні закономірності будови, функціонування та розвитку мови, всіх її властивостей. Оскільки мовна діяльність людини пов’язана і з психічною і з суспільною сферами, з мисленням і свідомістю, з фізіологічними особливостями мовного апарату, це все є предметом вивчення мовознавства, адже мовознавство вивчає весь комплекс мовних аспектів.

Такі науки як соціолінгвістика, інженерна лінгвістика, пара лінгвістика, психолінгвістика, нейролінгвістика, фонетика, морфологія, лексикологія, синтаксис є самостійними дисциплінами, що вивчають різні аспекти мови, а мовознавство вивчає мову в комплексі всіх її аспектів, тому його теоретичні засади, розроблені методи дослідження мови важливі для тих наук, які складають систему лінгвістичних дисциплін.

Ввівши в мовознавчу науку поняття «мова» і «мовлення» Ф. де Соссюр заклав ґрунт для створення багатьох наукових концепцій про об’єктивне існування мови в мовленні. Сьогодні питання мовної комунікації, питання соціолінгвістики привертають увагу багатьох лінгвістів. Особлива увага приділяється культурі мови і мовлення, які впливають на рівень культури суспільства, регулюють суспільну діяльність і формують особистість та сприяють її соціалізації.

Олена ОНУФРІЄНКО