Культура мови та культура мовлення. Комунікативні ознаки культури мовлення

У сучасному світі потужних суспільно-економічних змін, розвитку і становлення інформаційного суспільства, процесів глобалізації та інших змін постає потреба формування фахівця здатного до конкурентної боротьби, до різноаспектної комунікації у вирішенні професійних завдань та подібного.

Тому постійний інтерес викликає у студентів політехніки курс «Культура мови та культура мовлення», який спрямований на формування у них мовнокомунікативних компетенцій.

Як відомо, комунікативна функція мови життєво важлива для суспільства, вкрай необхідна для кожної людини. Тому саме на цю функцію звертається особлива увага при вивченні цього курсу. Потрібно спонукати студентів до комунікації, до спілкування між собою, з викладачем. Цьому сприяє система комунікативно-ситуативних вправ, які удосконалюють потрібні комунікативні уміння і навички. Відсилання до інтернет-сайтів спонукає до самостійності, використанні новітніх інформаційних технологій у вивченні культури мови і мовлення. Практичні завдання спрямовані на формування вищого рівня культури мовлення, стилістичної компетенції, способу подачі інформації та подібне.

Олена ОНУФРІЄНКО