Повідомлення про помилку

Strict warning: Only variables should be passed by reference в eval() (рядок 3 із /var/www/clients/client232/web273/web/arch/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

14 травня — День народження Василя Стефаника

Події та новини кафедри

Він не любив порожніх слів, порожніх сюжетів і порожніх людей. Його лаконічна проза – наче запечена кров. Кожне Стефаникове слово вагоме, живе, сповнене буття, великого болю і великої ніжності. Слово «біль» дуже часто трапляється і в його творах, і в його листах. Все життя – не надто довге – 65 років – боліло його серце і за народ, і за рідний край. Його новели належить до вершин письменства і найкращих зразків європейського експресіонізму. Вони перекладені 20 мовами світу. Він вважав писання «самогубною справою, як сільська робота або любов»: «Люди під гнітом своєї роботи скалічіють, а ще – кожна дрібниця, яку я пишу – граничить із божевіллям. Я нічого в світі не боюся, як самого себе». А ще казав, що «Немає більшої драми в житті, якщо нікого не любити. Тоді ти мертвий».

Василь Стефаник народився на Івано-Франківщині. Вихований та виплеканих в атмосфері традицій Покуття, Василь змалку переймав найцікавіші казки та легенди, а ще співав народних пісень разом з матір’ю. З 1883 року Василь навчався у Коломийській гімназії, з 1891 – у Дрогобичі. Під час навчання Василеві доводилося несолодко, бо ж навчання велося польською та німецькою, а українську забороняли. Саме така несправедливість й стала поштовхом для юнака приєднатися до активного громадського життя на Західній Україні.

Вперше взяв до рук перо ще у гімназії, однак серйозно почав писати вже у Кракові. Там Стефаник занурився у європейську літературу та познайомився з різноманітними мистецькими течіями. Саме у Кракові Василь Стефаник створив новели, які зараз діти вивчають у школі, зокрема «Камінний хрест», «Палій» та інші.

Твори Василя Стефаника вражають лаконічністю та простотою вислову. Письменнику вдається у кожній новелі розгорнути цілу палітру почуттів та поневірянь персонажів та відтворити жорстокий світ кінця ХІХ – початку ХХ століть.

Подається за матеріалами:

  1. https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3245129-vasil-stefanik-ukrainec-akogo-tr...
  2. https://book-ye.com.ua/authors/vasil-stefanik/
  3. https://day.kyiv.ua/uk/article/istoriya-i-ya/vasyl-stefanyk-nesterpna-borotba-na-poli-duhu

Кирило РЕШЕТИЛОВ