Українська – це просто і стильно

Раз казала мені мати:
"Можеш мов багато знати,
Кожну мову шанувати,

Та одну із мов усіх
Щоб у серці ти зберіг".
В серці ніжну і погідну
Збережу я мову рідну!

М. Хоросницька

21 лютого – Міжнародний день рідної мови. День був встановлений у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної та культурної багатоманітності. Історія свята, на жаль, має трагічний початок: 21 лютого 1952 року в Бангладеш (Східний Пакистан) влада жорстоко придушила мітингувальників (це були переважно студенти), які висловлювали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної – бенгальської мови. Після проголошення незалежності Бангладеш у 1971 році, цей день відзначають в країні як день мучеників, вшановуючи пам’ять загиблих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.

В Україні це свято існує з 2002 року, коли з метою зміцнення державної мови, Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.

Під гаслом «Українська – це просто, українська – це стильно» кафедра української мови, літератури та культури КПІ ім. Ігоря Сікорського провела заходи, присвячені Міжнародному дню рідної мови. Так, 21 лютого за сприянням Національно-технічної бібліотеки КПІ ім. Ігоря Сікорського була проведена лекція проєктної менеджерки, керівниці ГО «Український світ», засновниці платформи Є-мова. Анастасії Розлуцької «Наша мова – наша зброя». Лекція була цікавою та інформативною і торкалася надзвичайно важливих питань сьогодення. А.Розлуцька наголосила, що сьогодні, мова є оборонною та наступальною зброєю в умовах війни проти нашої країни. Лекція не залишила байдужими нікого. Після лекції студенти поставили ряд запитань.

Також із метою відзначення Міжнародного дня рідної мови кафедра української мови, літератури та культури з 21.02 по 25.02 провела низку заходів: інтернет-вікторину, конкурс презентацій, онлайн-конкурс читців-декламаторів.

В інтернет-вікторині, розміщеній на платформі «Quizwhizzer», де кожен охочий міг перевірити свої знання з української мови, літератури та культури, взяли участь більше ніж 500 студентів.

Конкурс презентацій «Українська – це просто, українська – це стильно», проведений до Міжнародного дня рідної мови, показав, наскільки талановитою та творчою є наша молодь. У цьому конкурсі взяли участь більше 50 студентів.

У рамках тижня мови був проведений і онлайн-конкурс читців-декламаторів. Усі охочі читали улюблені вірші про мову, поезії Лесі Українки та Тараса Шевченка. Записані відео розміщені на сайті кафедри та на сторінці в соціальній мережі Фейсбук.

Усі, хто взяв участь у конкурсах, отримають заохочувальні бали, а переможці будуть відзначені грамотами.

Сьогодні ми всі працюємо у дистанційному режимі, тому участь у альтернативному інтелектуальному марафоні набуває особливого значення. Кафедра української мови, літератури та культури висловлює вдячність за участь у проведених конкурсах і запрошує надалі долучатись до заходів кафедри.

Мова кожного народу
неповторна і – своя;
в ній гримлять громи в негоду,
в тиші – трелі солов'я.