Екскурсія до музею книги і друкарства України

Студенти першого курсу факультету лінгвістики (гр. ЛФ-11) відвідали Музей книги і друкарства України. Захід проводився у рамках вивчення курсу «Сучасна українська мова і культура» і, як зазначили самі студенти, цікаво було поглянути на справжні пам’ятки стародруків, про які досі чули лише в курсах гуманітарних дисциплін.

«Остромирове Євангеліє», «Пересопницьке Євангеліє», «Апостол» Івана Федорова, «Ізборніки Святослава», «Лексикон Памви Беринди» - ось лише кілька перлин колекції музею, із якими ми ознайомилися. Екскурсовод музею розповіла цікаві факти про рукописне творення книг, книгодрукування, вироблення паперу, творення мініатюр, літографій, офортів, оздоблення палітурок та виготовлення окладів, зміну типів шрифтів тощо.

«Родзинкою» став прекрасний майстер-клас із мармурування – техніки малювання по воді та перенесення зображення на аркуш, яка була винайдена у Туреччині й тривалий час використовувалася під час виготовлення палітурок.

Екскурсія мала практично-навчальне, морально-виховне й естетичне значення.

Щиро дякуємо працівникам музею за гостинність і готовність працювати поза робочим часом!

Доц., канд. філол. наук
Вікторія ЗАВАДСЬКА