У суботу, 18 вересня, у нашому університеті відбувся Всеукраїнський диктант-конкурс з польської мови «Я пишу, ти пишеш, ми пишемо польською», участь у якому взяло 85 осіб різного віку. Ініціатор, Фундація „Свобода і Демократія” (Fundacja „Wolność i Demokracja”), щорічно проводить такий захід в межах співпраці з Федерацією Організацій Польських в Україні. Цього року співорганізатором диктанту-конкурсу була кафедра української мови, літератури та культури факультету лінгвістики.

Учасників привітали директорка Дому польського у Києві Марія Сівко, голова комісії з перевірки диктанту, вчителька польської мови Ева Ґоцловська та викладач нашої кафедри Олена Новак.

У великій фізичній аудиторії панувала урочиста затишна атмосфера, навіть дорослі учасники диктанту-конкурсу зазначали, що немов повернулися у студентські роки.

Поки комісія у складі 5 полоністів з Польщі та України перевіряла роботи, учасники могли подивитися кінофільм польською мовою чи прогулятися територією Київської політехніки та скверу, помилуватися архітектурою старих корпусів.

Переможців визначали у двох вікових категоріях: діти та молодь 12-18 років і дорослі. Найкраще диктант з польської мови написали, відповідно, Вікторія Лавнік та Віолета Лежнєв. Приємно зазначити, що Вікторія - студентка 2 курсу факультету лінгвістики (група ЛА-01) нашого університету! Переможиць та учасників, котрі посіли другі і треті місця, нагородили дипломами та цінними подарунками. Також відзначили наймолодшого та найстаршого учасників.

Цікаво, що дехто із учнівської молоді, вперше відвідавши Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського, зазначив, що хотів би після закінчення школи вчитися в нашому університеті.

Сподіваємося подібні заходи сприятимуть розвитку українсько-польських партнерських відносин, зокрема у галузі освіти та науки. Принагідно нагадаємо, що в КПІ ім. Ігоря Сікорського працює Польсько-український центр, де охочі студенти, аспіранти, викладачі та співробітники університету мають можливість вивчати польську мову, яку викладає носій мови, випускник Ягеллонського університету, викладач кафедри української мови, літератури та культури факультету лінгвістики Войцех Зволінський.

Олена НОВАК