ДЕНЬ ФІЛОЛОГА

25 травня в Україні святкується професійне свято філологів. Свято відзначають не лише ті, для кого філологія є покликанням, професією, родом діяльності, але й всі, хто плекає слово, розуміє його важливість та цінність, любить читання, цінує літературу.

Філологія надзвичайно цікава гуманітарна наука, яка виникнула ще в стародавній Греції та Індії, а в XVII – XVIII ст. вже оформилася в окрему самостійну науку. «Любов до слова» – саме так перекладається з давньогрецької поняття філологія, яке стало фундаментом для більшості випускників та викладачів філологічних факультетів.

День філолога відзначається з 1989 року, адже саме в цьому році відповідне свято було затверджене постановою ЮНЕСКО. Таким рішенням всесвітня організація привернула увагу до важливості філологічних наук. Саме писемність, культура та історія є основними складовими будь-якого народу.

В інформаційну епоху професія філолога залишається вкрай потрібною та важливою. Звичайно, науково-дослідний та викладацький напрямки не загублять своєї актуальності. Та беручи до уваги можливості інтернет-мережі та нового формату ЗМІ практичне застосування професійних знань має надзвичайно великий попит. Щодня в мережі з'являються тисячі нових сайтів та додатків, які потребують унікальних текстових рішень для якісного наповнення.

З нагоди цієї події кафедра української мови, літератури та культури вітає викладачів та співробітників факультету лінгвістики КПІ ім. Ігоря Сікорського з професійним святом! Нехай у вашому житті буде якнайменше помилок, а близькі тішать милозвучною та грамотною мовою. Успіхів та нових звершень!