Шановні студенти!

Оголошуємо результати інтернет-вікторини присв’яченій Міжнародному дню рідної мови. Переможцями стали:

I місце – Булботка Надія Вікторівна, ФІОТ, ІК-02

II місце – Хропост Денис Сергійович, ФІОТ, ІК-02

III місце – Ванда Арсен, ПБФ, ПМ-01.

Пропонуємо ознайомитись з правильними відповіді інтернет-вікторини:

1. Зачинателем української літературної мови називають Івана Петровича Котляревського.
  2. Перший словник української мови «Лексіконъ славенноросскій і именъ тълкованіє» Памви Беринди вийшов 20 серпня 1627 року.
  3. Містить 134 058 слів.
  4. Рідна мова – не полова: її за вітром не розвієш.
  5. Найдавнішою формою письма був устав.
  6. Літературний твір – «Заповіт» Т.Г. Шевченка, який перекладений 147 мовами народів світу.
  7. В українському алфавіті є літера “п”.
  8. Найрідше вживаною літерою українського алфавіту є “ф”.
  9. Глухий звук [ф] не має дзвінкої пари.
  10. Юлія Косинська.
  11. Мелетій Смотрицький.
  12. Сучасна українська мова налічує, згідно зі словником Національної Академії Наук України, близько 256 тисяч слів.
  13. Острозька академія.
  14. Найдовше слово в українській мові, яке зафіксоване в словниках, – це «Дихлордифенілтрихлорметилметан» має 30 літер.
  15. Йосип Левицький.
  16. До середини 19 століття.
  17. Особливість, що притаманна українській мові поміж інших слов’янських – це чергування голосних/приголосних. Найбільша кількість фонем – 48.
  18. У лексичному плані найближчою до  є білоруська  (84% спільної лексики).