«Рецепт» якісного художнього тексту (науковий студентський семінар)

У першому семестрі доц. кафедри української мови, літератури та культури Завадською В.В. було організовано та проведено науковий студентський семінар «Рецепт» якісного художнього тексту». Семінар відбувався у формі «круглого столу», під час якого кожний з учасників міг висловити свої міркування, поділитися власним досвідом прочитання або написання текстів, подати своє бачення критеріїв популярності тих чи інших творів, певних тенденцій сучасної літератури. При цьому наводилися ілюстрації із сучасної української та зарубіжної літератури, студенти намагалися аргументовано довести власну точку зору, що також було корисною риторичною практикою.

Варто наголосити, що до обговорення приєдналися не лише студенти Факультету лінгвістики, для яких ця тема становить професійний інтерес, а й студенти 1, 2 курсів ІПСА, що було приємною несподіванкою і значно пожвавило дискусію, створивши ситуацію «мозкового штурму», коли нефахівці висловлюють певні міркування щодо предмету обговорення. Така співпраця була корисною для студентів обох спеціальностей, оскільки показала різні моделі сприйняття одного й того ж явища (у даному випадку – художнього тексту). Наприкінці студенти висловили бажання провести ще один «круглий стіл» з іншої, запропонованої ними тематики.

Вікторія Завадська