Ювілейний радіодиктант

Сьогодні, у День української писемності та мови, відбувся щорічний Радіодиктант національної єдності, започаткований ще у 2000 році, а відтак прозвучав удвадцяте.

Текст «Виклики книжкової ери» склав спеціально для цієї події лавреат Шевченківської премії, письменник і видавець Іван Малкович, а почули його у виконанні актриси Римми Зюбіної. Головна локація була зосереджена у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського. А ми писали разом 240 студентами та викладачами під час zoomзустрічі, організованої Науково-технічною бібліотекою ім. Г.І. Денисенка, співробітники якої разом з директоркою пані Оксаною Бруй вже не вперше об’єднують охочих у цей день. Дуже вражені репортажем журналістів Суспільного зі спеціалізованої школи, де учні писали диктант рельєфно-крапковим шрифтом Брайля; а порадувало те, що багато українців за кордоном активно долучилися до цього проєкту.

Попри незвичність проведення диктанту в дистанційному режимі, переконані, що подія об’єднала українців і вкотре нагадала, що мова має значення!