Повідомлення про помилку

Strict warning: Only variables should be passed by reference в eval() (рядок 3 із /var/www/clients/client232/web273/web/arch/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

Екскурсію до Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків для студентів групи С-9К ІСЗЗІ

Події та новини кафедри

1 лютого 2020 року для студентів групи С-9К ІСЗЗІ КПІ ім. Ігоря Сікорського було проведено екскурсію до Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків. Екскурсія була запланована як навчально-виховний захід у рамках вивчення курсу «Культурологія». Студенти були ознайомлені з експозицією Західного відділу музею, що охоплює історію європейського мистецтва від античності до ХVІІІ ст. та мали перелік роздрукованих питань за матеріалом екскурсії. Особливу увагу відвідувачів привернула колекція унікальних ікон, привезених колись із Синайського монастиря Св. Катерини, написаних у техніці «холодного воску» і представлених в окремому залі музею. Деякі з представлених ікон мали яскраві риси античного (зокрема давньоримського) портретного живопису.

Студенти із цікавістю розглядали культові та світські предмети доби Середньовіччя та Ренесансу, зокрема скриньку для мощів, церковний вітраж, порцелянові тарілки, які замовляли для коханої як предмет декору і т. п. Безперечно, викликали захоплення «Золотий кабінет» із гобеленами на сюжет роману Сервантеса «Дон Кіхот» та колекція живопису, представлена голландськими, італійськими, іспанськими та французькими майстрами.

Хочеться щиро подякувати дирекції та працівникам музею за люб’язно надану можливість провести екскурсію нашому викладачу, доценту кафедри української мови, літератури та культури Факультету лінгвістики КПІ ім. Ігоря Сікорського, кандидату філологічних наук Завадській Вікторії Валеріївні. Після екскурсії студенти мали 40 хвилин для самостійного огляду музею.

Оскільки студенти згаданої групи є іноземцями, викладач окрему увагу приділила історії зібрання колекції та постатям Варвари та Богдана Ханенків, а також розповіла про те, яке значення мала їх діяльність для історії не лише Києва та України, але й для світової культури. Окрім того, дорогою до музею викладач звертала увагу студентів на архітектурні та історичні пам’ятки нашого міста, розташовані по вулицях Богдана Хмельницького та Терещенківській.

Захід залишив приємні враження у студентів та був корисним у навчально-методичному та морально-етичному плані.