20 листопада відбулася Всеукраїнська студентська наукова конференція «Українська культура: вчора, сьогодні, завжди», присвячена 30-річчю кафедри.

Пленарне засідання відкрила очільниця кафедри, доцент Онуфрієнко Олена Петрівна, яка відзначила символічність у проведенні заходу напередодні Дня Гідності в Україні, дня, який назавжди змінив історію країни; завідувачка зосередила увагу на важливості вивчення і плекання української культури та мови, які ідентифікують націю, роблять її гідною та незалежною.

З музичним привітанням до учасників конференції звернулася магістрантка Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського, бандуристка Волкова Маріанна. У її виконанні прозвучали українські народні пісні.

Схвильовано слухали учасники заходу Шептицьку Тетяну Леонідівну, заступницю директора історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили», тема її доповіді – це трагічна сторінка в українській історії, відома під назвою «великий терор», час, коли Україна втратила тисячі життів, серед них і дуже відомих діячів, представників тодішньої інтелігенції: письменника Михайля Семенка, очільника церкви Василя Липківського, музиканта Василя Верховинця, художника Миколи Івасюка та ін.

Серед доповідачів на пленарному засідання – студенти Національного університету біоресурсів та природокористування України: Іщик Софія та Філіппенкова Валерія з науковою розвідкою: «Концепт сорому та його репрезентанти в українській лінгвокультурі», Линник Евеліна та Королюк Анастасія – «Наукова комунікація як модель взаєморозуміння і співпраці у науковому середовищі». Про «Шевченківські ремінісценсії у творчості Наталії Баклай» йшлося у доповіді студентки КПІ ім. Сікорського Шенгер Мирослави, ФММ; про внесок Пантелеймона Куліша в розвиток української мови та перекладацтво доповіла Весельська Рената, ФЛ; «Сучасні студентсько-учнівські забобони та ритуали» – Корж Анна, ФПМ; «Міжкультурні варіації ввічливості» – Бондарчук Юлія, ФПМ; «Функціонування української мови в засобах масової комунікації» – Верблюд Анастасія, ФЛ; «Культурна політика і сучасність» – Вишневська Анастасія, ФММ; «Діалект як прояв мовної індивідуальності колективу» – Бабич Анастасія, ФЛ.

Конференція продовжила свою роботу в секціях «Культура українського народу: історія та сучасність» (керівник Денисюк С.П.); «Українська етнокультура і міфологія» (керівник Завадська В.В.); «Сучасні виміри українського мовного простору» (керівник Нечипоренко А.Ф.); «Українське та світове письменство: від давнини до сьогодення (керівник Кривенко С.М.); «Українська культура і міжкультурна комунікація» (керівник Онуфрієнко О.П.).

Оргкомітет

ДодатокРозмір