EdCamp у Слов’янську (4 травня 2019 року)

Цими днями у місті Слов’янськ Донецької області відбулася подія, що об’єднала освітян із різних куточків України: EdCamp. Гостей приймав ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет». Тема заходу «Цифровий освітній простір» виявилася такою багатогранною, що була корисною не лише тим, хто має безпосереднє відношення до інформатики й ІТ-технологій, але й представникам суспільних, природничих, гуманітарних галузей науки та освіти.

Старший викладач нашої кафедри, канд. філол. наук Завадська Вікторія також залучилася до цього заходу, відвідавши різні майстер-класи (адже під час проведення діє закон «дві ноги» – тобто можна вільно обирати локації та змінювати їх просто під час виступів). Зокрема, надзвичайно корисним і актуальним був матеріал, представлений Євгеном Бондаренком (м. Київ) «Міфодизайн: технології управління медіа-реальністю», у якому пояснювалося, як творять сучасні міфи і який вплив вони мають на масову свідомість.

У доповіді Ірини Гнєздилової (м. Краматорськ) «Особливості взаємодії з поколінням «Z» йшлося про психологічні особливості сучасної молоді та принципи вибору відповідних форм комунікації з «міленіалами».

Стас Дрогаєв (м. Одеса) на психологічному тренінгу «Щасливе вчительство» навчав виходити із конфліктних ситуацій, які можуть вплинути на загальний характер роботи викладача і стосунки його з аудиторією.

Питанням дотримання академічної доброчесності в учнівському та студентському середовищі була присвячена доповідь Марти Томахів (м. Київ) «Дотримання академічної доброчесності як виклик під час навчання у цифрову епоху».

Загалом прозвучало більше 40 виступів, які надзвичайно багатогранно охопили тематику заходу і були корисними й цікавими. Окремо хочеться подякувати організаторам, які доклали максимум зусиль для комфортного перебування гостей і плідної та дружної праці.