Повідомлення про помилку

Strict warning: Only variables should be passed by reference в eval() (рядок 3 із /var/www/clients/client232/web273/web/arch/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

Шевченко і сучасний культурний дискурс

Події та новини кафедри

Скиньте з Шевченка шапку.
Та отого дурного кожуха.
Відкрийте в нім академіка. Ще одчайдуха-зуха.
Ще каторжника роботи...

І. Драч

 

Науково-навчальний семінар для студентів І курсу (груп ОЕ-81, ОН-81) Інституту енергозбереження та енергоменеджменту був спрямований на те, щоб представити Шевченка як людину, непересічну особистість, митця, національного генія, а не бідного кобзаря та мученика. Організаторами семінару були доцент КУМЛК А.Ф. Нечипоренко та ст. викл. КУМЛК В.В. Завадська.

Зі вступним словом про міфологізацію реальної особи (на прикладі Т. Шевченка), формування/нав’язування у свідомості людей певного образу виступила В. В. Завадська. Студенти презентували ряд досліджень, теми яких вони обирали самостійно. Так, про перекладацькі студії Т. Шевченка, зокрема переклади Адама Міцкевича та псалмів Давида, студентам повідомив доповідач Олег Тодор (гр. ОЕ-81). Олександра Перегуда (гр. ОЕ-81) підготувала інформацію зі змістовним відеорядом про становлення Шевченка як художника та його внесок в історію українського та світового малярства. Аліна Коваленко (гр. ОЕ-81) та Ганна Ільницька (гр. ОН-81) ознайомили слухачів із місцинами в України, що пов’язані з життям та творчістю митця: Звенигородщина, Київщина, Канівщина, Чернігівський край. Тут, переконували доповідачі, має побувати кожен, щоб зрозуміти витоки таланту та джерела натхнення поета. Владислав Лебідь (гр. ОН-81) зробив огляд поетичної творчості Шевченка, зупинившись, зокрема на періоді «Трьох літ».

Семінар був важливим заходом у науково-методичному плані, оскільки спонукав студентів самостійно добрати, реферувати матеріал; узагальнити його, зробивши відповідні акценти та висновки; оформити його у вигляді відео презентації; представити у формі публічного виступу. Виконання усіх цих завдань передбачено у програмі курсу «Українська мова за професійним спрямуванням». Захід мав виховне національно-патріотичне значення, що також є важливим у контексті формування особистості студента-громадянина.