Брейн-ринг до Міжнародного дня рідної мови

21 лютого 2019 року в НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» відбулася інтелектуальна гра «Брейн-ринг», в якій брали участь студенти факультету ФІОТ, а саме групи ІO-82, ІO-81, ІO-83, що відразу вигадали креативні назви для команд «Стипендіати», «Мовна орда» та «Креветки». Захід був присвячений Міжнародному дню рідної мови.

Протягом всього заходу учасники команд демонстрували вміння швидко знаходити відповіді на поставлені запитання, тим самим переконавши глядацьку аудиторію у високому рівні знань з української мови та культури. У невимушеній формі першокурсники зіграли в інтелектуальну гру, яка містила завдання з фонетики, морфології та синтаксису. І ось пролунало перше питання: «Скільки літер в українській мові?», яке було досить легким для гравців. Усі учасники відразу підняли руку, аби отримати бали за правильну відповідь та вивести свою команду вперед, але першими підняли руку «Стипендіати» і їм надали слово.

Усім неймовірно сподобався такий вид роботи: гравці активно працювали у групах, парами, жваво обговорюючи завдання, захищаючи власну позицію, адже усе, що вони пропонували, приймалося та обговорювалося. Відкриттям стало те, що у світі найбільше носіїв китайської мови, хоча найпоширенішою мовою, яку використовують всі нації, студенти вважали англійську. Групи створили дискусію, був повний мозковий штурм, аби розв’язати проблеми й здобути омріяну перемогу.

Навчання – це дуже цікавий процес, який забирає велику частину часу та уваги. Крім того, навчання формує подальший життєвий шлях, професійну діяльність та впливає на якість самого життя в перспективі. Тому дуже важливо вчитися саме там, де комфортно і де можна здобути потрібну професійну підготовку. Саме тому студентам неабияк сподобалося питання про заснування Київського-політехнічного університету. Завдяки цьому питанню «Стипендіати» отримали два бали й змогли відірватися від «Мовної орди» та вибороти перемогу.

Захід зацікавив настільки багатьох людей, що в аудиторії не лишилося вільного місця. Враження від заходу – незабутнє!

викладачі Тільняк Н.В., Сидоренко Л.М.