Актуальні проблеми риторики у сучасному суспільному дискурсі

У березні 2018/2019 навчального року на Інженерно-фізичному факультеті КПІ ім. Ігоря Сікорського було проведено науковий семінар «Актуальні проблеми риторики у сучасному суспільному дискурсі» для студентів 1 курсу. Семінар було організовано у рамках викладання курсу «Українська мова за професійним спрямуванням» старшим викладачем кафедри української мови, літератури та культури, канд. філол. наук Завадською В.В.

Риторичний компонент є надзвичайно важливим не лише у викладанні вищезазначеного курсу, але й у контексті викладання та сприйняття інших дисциплін, а також як складова розуміння суспільно-громадської взаємодії. Семінар був присвячений розгляду саме таких проблем. Зокрема, окремо розглядалося застосування риторики у теле- та аудіорекламі, у мітингових промовах, під час різного роду презентацій. Семінар мав форму дискусії, де кожний міг представити матеріал, висловити власну думку, навести відповідні аргументи, посперечатися з опонентами. Така форма роботи є найбільш ефективною для формування навичок ведення логічної та аргументованої суперечки. Семінар мав науково-практичне та навчально-виховне значення, був цікавим для студентів.

Старший викладач,
канд. філол. наук Завадською В.В.