Культурологічний компонент у викладанні курсу «Засади усного професійного спілкування (Риторика)

Риторика є межовою наукою: з одного боку, вона є інструментом для репрезентації більшості наукових дисциплін, з іншого погляду, власне риторика використовує найрізноманітніший соціокультурний матеріал для ілюстрування певних прийомів, відпрацьовування риторичних навичок. Значення викладання курсу з риторики на сьогодні недооцінено у вищих навчальних закладах, зокрема технічного спрямування. Тим часом студенти не просто не можуть обстояти власну думку – не вміють сформулювати її, донести у зрозумілому вигляді, дібрати відповідну й переконливу аргументацію. Дисципліни риторичного та культурологічного характеру формують у студентів навички вербальної комунікації, які, у свою чергу, сприяють формуванню мислетворчих здібностей, логічності та послідовності мислення. Деяким особливостям викладання курсу «Засади усного професійного спілкування (Риторика)» було присвячено семінар. Зокрема було розглянуто такі питання:

1. Полідисциплінарність культурології.
  2. Риторична наука як компонент практичних компетентностей фахівця будь-якої спеціальності.
  3. Історико-культурологічні ілюстрації у процесі викладання курсу «Риторика».

Старший викладач,
канд. філол. наук Завадською В.В.