Життя і наукова діяльність видатного українського філолога Юрія Шевельова

17 грудня 2018 р. відбувся науково-практичний семінар для студентів 1 курсу факультету електроенерготехніки та автоматики на тему «Життя і наукова діяльність видатного українського філолога Юрія Шевельова» (керівник: доцент кафедри української мови, літератури та культури, кандидат філологічних наук Денисюк С.П.). Семінар приурочено до 110 річниці від дня народження вченого.

У ході семінару було заслухано 6 доповідей, присвячених різним аспектам життя і творчості патріарха української науки. Присутні з непідробним інтересом сприймали матеріали виступів, ставили запитання доповідачам, активно долучались до обговорення їх основних положень.

Серед доповідей були такі:

1. Шимко Яна (ЕС-82) «Становлення Юрія Шевельова як науковця».
  2. Борисов Володимир (ЕД-81) «Ю. Шевельов – один із засновників Мистецького українського руху (1945-1949)».
  3. Гольц Ольга, Маснюк Анастасія (ЕС-82) «Значення мовознавчої спадщини Ю.Шевельова».
  4. Іняткіна Марія (ЕТ-81) «Літературознавчий доробок Юрія Шереха (Ю.Шевельова)».
  5. Маноха Олександр (ЕС-82) «Спогади Ю.Шевельова як джерело пізнання історії України ХХ ст.».
  6. Галушко Валерія (ЕВ-81) «Видання творів Ю.Шевельова та вивчення його спадщини у незалежній Україні».