Повідомлення про помилку

Strict warning: Only variables should be passed by reference в eval() (рядок 3 із /var/www/clients/client232/web273/web/arch/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

Українське термінознавство: історія становлення

Події та новини кафедри

19 грудня 2018 року відбувся науково-практичний студентський семінар груп ФТІ «Українське термінознавство: історія становлення».

Мета цього семінару – розкрити питання становлення національної термінології в процесі різних історичних періодів, означити досягнення й проблеми сучасного термінотворення.

Основні питання цього семінару такі:

  1. Роль львівських часописів «Громада» та «Записки наукового товариства Шевченка» у становленні української наукової мови.
  2. Роль і значення таких постатей в історії української науки кінця ХІХ – початку ХХ століття, як Михайло Драгоманов, Іван Франко, Борис Грінченко, Михайло Грушевський, Агатангел Кримський, Омелян Огоновський, Іван Верхратський та ін.
  3. Розквіт української термінології у 20 – 30 рр. ХХ ст.
  4. Видання перекладних українських термінологічних словників із різних галузей знань.
  5. Проблема реабілітації знищених термінів у сучасній науці.
  6. Роль наукових праць таких сучасних лінгвістів, як Олександр Пономарів, Лариса Масенко, Олександра Сербенська, Іван Ющук, у розвитку і становленні української термінології.

Кінцеве слово цього семінару може бути таким: українське термінознавство як галузь лінгвістики розвивається настільки певно, наскільки українська мова як державна захищена в Українській державі, наскільки її статус регламентується на офіційному й законодавчому рівнях. Лише в беззастережно й по-справжньому незалежній Україні науковці різних сфер мають можливість розпрацьовувати і лексичний склад мови, і термінологію, і культуру української мови як окрему дисципліну.