30 листопада 2018 року відбувся науково-практичний семінар для студентів ФТІ на тему: «Академічна доброчесність: значення самостійності в досягненні наукових результатів, виявлення плагіату та способи його подолання».

Мета науково-практичного семінару – розкрити значення академічної доброчесності для розвитку української науки та формування системи духовних цінностей як основи законності, моральності й дотримання етико-правових норм і правил.

Проблеми, які лежали в основі розгляду науково-практичного студентського семінару, такі:

1. Академічна доброчесність як ціннісна категорія, пов’язана з моральною чистотою, порядністю та професійною етикою.
  2. Аналіз важливості таких складових наукової доброчесності, як чесність, довіра, справедливість, повага, мужність.
  3. Законодавча база щодо академічної доброчесності в Україні.
  4. Значення самостійності при виконанні навчальних завдань, тестів поточного та підсумкового контролю.
  5. Огляд сучасних систем перевірки текстів.

Прикінцеве слово науково-практичного семінару може бути таким: усвідомлення важливості академічної доброчесності як морально-ціннісної категорії безпосередньо впливає і на розвиток науки в будь-якій галузі, її конкурентоспроможності в межах країни та світу загалом, і на формування психологічно стабільного й морального клімату в усіх суспільно значимих сферах життя громадян.