До проблем української науково-технічної термінології

Змістовні доповіді виголосили студенти ТЕФ, а дехто приготував презентації. Єлизавета Васіна, студентка групи ТІ-72, ознайомила слухачів з орфоепічними й орфографічними проблемами запису запозичених термінів. Про роль та місце інтернаціоналізмів і їх українських відповідників у різних національних терміносистемах розповів Дмитро Лядишев ( група ТА-71). А Денис Невчас з ТФ-71 підготував виступ на тему "Транслітерація і транскрипція термінів». Свою презентацію про стандартизацію перекладених термінів представила студентка Олена Пацевко (ТІ-72). Захопливим власним дослідженням зацікавив аудиторію Адам Голота з групи ТА-71. "Проблеми українізації термінів у сфері інформаційних технологій" – саме так він назвав свою оригінальну презентацію.

Була на нашому семінарі гостя – Мурашова Н.В., провідний редактор видавництва «Політехніка». Наталя Вікторівна не з розповідей знає про проблеми науково-технічної термінології, тож наводила цікаві приклади мовних «перлів», виписаних з науково-навчальної літератури, яку їй доводиться редагувати.