Українська культура в умовах глобалізації

12 грудня 2017 р. відбувся науково-практичний семінар студентів ІІІ курсу ФПМ «КПІ імені Ігоря Сікорського» ( гр. КВ) на тему «Українська культура в умовах глобалізації» (керівник: доцент кафедри української мови, літератури та культури, кандидат історичних наук Лук’янчук Л.Я.).

Було заслухано та обговорено 4 доповіді та презентації студентів. Серед них: «Заборонені місця» у традиційній культурі та сучасному часопросторі» – Габовська Л., гр. КВ 52; «Культ Великої богині часів палеоліту та його трансформація у християнському світобаченні» – Таценко М., гр. КВ 52; «Українська мова та мови сусідніх народів: взаємозв’язок та взаємовпливи» – Мурлза О., гр. КВ 53; «Михайло Коцюбинський і його психологічний імпресіонізм» – Коваленко О., гр. КВ 52.

Під час обговорення проблем теми увага студентів акцентувалася на тому, що глобалізаційні процеси, які охопили увесь світ і всі сторони життя людства, поставили багато нових проблем, зокрема, і перед українським народом. По-перше, відбуваються соціальні процеси, що призводять до розриву сприйняття минулого та майбутнього, тобто майбутнє настає з великим прискоренням, і люди не встигають пристосуватися до змін. В результаті посилюються соціальні протиріччя між неприйняттям минулого і недовірою до майбутнього. По-друге, науково-технічний прогрес, який розширив до глобальних масштабів могутність народів, призвів до прискореного розвитку техніки та виникнення нових технологій, які стали виступати основною причиною техногенних та антропологічних катастроф на Землі. Саме тому культурна діяльність людини в будь якій галузі має визначальне значення і є запорукою майбутнього прогресивного розвитку людства.