Логіка наукового мовлення

Темою дослідження студентського науково-практичного семінару «Логіка наукового мовлення», що відбувся зі студентами II курсу ФСП 17.04.2018 р. є мова науки «логіки» та сфери наукового мовлення. Актуальність цієї теми полягає у тому, що сьогодні й досі розвиваються нові логічні теорії, які використовують формалізовану та неформалізовану мови класичної логіки, вводячи при цьому нові терміни і символи. У професії юриста логічні умовисновки застосовуються досить часто. Все це має безпосередній зв'язок з культурою судової промови, адже, укладаючи текст судової промови, юрист повинен керуватися законами логіки,  правильно використовувати терміни.

Розглянуто також основні прийоми аргументації у науковому дискурсі. В тезах проаналізовано помилки, які найчастіше допускаються при аргументації в судових промовах.

Також важливим є проблематика концепцій, які спрямовані на детальний розгляд теорій розуміння смислу промов і текстів. Проаналізовані причини, згідно з якими був набутий досить великий інтерес до процесу розуміння та інтерпретації тексту. Виявлена необхідність вивчення цих феноменів і потреба у використання отриманих знань на практиці.

Цікавими для розгляду є поняття «розум», «мислення», «інтелект», що пов’язані та доповнюють одне одного, оскільки в процесі розвитку людина стає розумнішою, вчиться мислити доцільно, здобуває життєвий досвід та використовує його в подальшому, стає освіченою та ерудованою, тобто інтелектуальною особою. У сучасному світі важливо не тільки володіти великою кількістю знань, а необхідно вміти виділяти серед них найголовніше та правильно застосовувати у разі потреб. Тому ми маємо усіляко сприяти удосконаленню наших інтелектуальних якостей, тренувати свій розум і вчитися мислити раціонально.