Комітет Національної премії України імені Тараса Шевченка оголосив переможців 2018 року. Іменами лауреатів поділився у Facebook член комітету відзнаки Ростислав Семків.

Література – письменниця, поетка та художниця Емма Андієвська.

Емма Андієвська є авторкою двадцяти дев'яти поетичних збірок, п'яти книжок короткої прози, трьох романів та понад дев'яти тисяч картин.

Поетка належить до Національної спілки письменників України з 1994 року, українського ПЕН-клубу та Професійного об'єднання художників Баварії. Більшу частину свого життя Андієвська провела поза Україною, проживаючи в Мюнхені та Нью-Йорку.

Публіцистика – Сергій Плохій, українсько-канадсько-американський історик, професор української історії та директор Українського наукового інституту у Гарварді.

(читати повністю)