Відгук про презентацію студентських проектів розвитку української мови

15 листопада у 12 читальній залі НТБ КПІ ім. Ігоря Сікорського студенти 1 курсу ФММ презентували свої проекти розвитку української мови. Чудове приміщення з гарним проектором і якісним звуком дозволили учасникам заходу якнайкраще ознайомити присутніх із власними креативними ідеями поширення української мови в нашій країні та за її межами, підвищення мовленнєвої культури в сучасному суспільстві. Студенти-розробники повинні були не лише представити свій проект, а й прорекламувати його так, щоб інвестори (тобто всі глядачі) зацікавились цим проектом і вклали в його реалізацію кошти. Вражало розмаїття цікавих і захопливих ідей стартапів, що охоплювали різні сфери нашого життя – від музики до політики! Розробники пропонували інвесторам долучитися до фінансування створення різних комп’ютерних ігор, мультфільмів українською мовою, екранізації творів українських письменників, спонсорування молодих талановитих музичних гуртів тощо. Скажу відверто, інвестори були дуже вимогливі та прискіпливі, й обирали лише ті бізнес-проекти, які були реальні і корисні.

На мою думку, запропоновані моделі допоможуть не лише розширити простір функціонування української мови. Головне – вони сприятимуть підвищенню рівня поваги до мови і заохочуватимуть до повсякчасного спілкування українською, плекатимуть бажання бути українцем!

Тамара Павленко, УІ-71, ФММ