Семінар студентів ФЛ, присвячений Дню української писемності та мови
Події та новини кафедри
16 листопада відбувся науково-практичний семінар студентів ФЛ, присвячений Дню української писемності та мови. Гостею заходу була координаторка та викладачка волонтерського проекту «Безкоштовні курси української мови» Ольга Анрусенко. Темою її доповіді-презентації стала діяльність проекту в різних містах України, починаючи з 2013 року, особливості викладання української мови в різновіковій аудиторії, використання сучасних комунікативних методик. Пані Ольга розповіла студентам про щорічні акції проекту, зокрема «Книжковий форум на колесах», а також про онлайн-платформу «Є-мова» з вивчення української мови.
Доповіді студентів охопили коло питань, що стосувалися історії та сучасного вивчення української мови як в Україні, так і за її межами; питань культури мовлення у рекламному дискурсі, усному мовленні та сучасного складу лексики. Особливий інтерес викликала тема про соціолекти, зокрема спортивний та студентський жаргон. Так, студентки групи ЛФ-71 Ткач В. та Шмат Л. презентували власноруч зібрані текстові та відеоматеріали до словника студента факультету лінгвістики. Виступи доповнювалися презентаціями, що сприяло кращому розумінню пропонованих тем.