1 червня – Міжнародний день захисту дітей

Три лиха є в людини: смерть, старість і погані діти.
Від старості і смерті ніхто не може зачинити
двері свого будинку,
але від поганих дітей дім можуть уберегти самі діти.
В. А. Сухомлинський

Більше трьох років викладачі нашої кафедри на громадських засадах співпрацюють з Дитячим творчим центром Міжнародного благодійного фонду «Варнава» (директор Омельченко Х.А.). Щотижня проводяться заняття для дітей із вадами слуху та мовлення Спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату № 18 м. Києва.

Це уроки творчості, на яких відбувається не просто спілкування із дітьми, комунікативні можливості яких є обмеженими, але відкривається світ краси, діти бачать естетичний бік дійсності. Вихованці своїми руками разом із викладачами творять маленькі дива, що роблять їхнє життя яскравішим і радіснішим: створюють картинки у техніках торцювання та квілінгу, працюють із різними типами фарб (акрилом, гуашшю, фарбами для текстилю), творять вітражі, ліплять і декорують фігурки з пап’є-маше, викладають картинки з мушель і «морські» топіарії, розписують компакт-диски тощо.

Така робота є надзвичайно корисною, оскільки розвиток дрібної моторики сприяє активізації розумової діяльності, у тому числі – формуванню мовного апарату та мовленнєвих навичок. У нашій країні подібні діти мають не так багато можливостей відчути себе повноправними членами суспільства, потрібними й оточеними турботою. Окрім того, більшість діток, які беруть участь у заняттях, походять з сімей, що потребують соціального захисту й підтримки. Вважаємо, що ставленням до таких людей суспільство випробовується на людяність, тому ця робота є важливою частиною нашого життя.

Матеріал підготувала
ст. викл. кафедри української мови,
літератури та культури ФЛ,
канд. філол. н. Завадська В.В.