Комп'ютерна термінологія в українській мові

29 березня в НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» відбувся науково-практичний студентський семінар з української мови. У ролі доповідачів себе спробували студенти першого курсу ФІОТ. Вони продемонстрували ґрунтовні знання з історії науково-технічної мови, походження комп’ютерної термінології, а також на семінарі аналізувалися факти та події, що сприяли розвитку та розповсюдженню фахової термінології.

Першим доповідав Антоненко Артем, студент групи ІА-62. У своєму виступі на тему «Популяризація науково-технічної мови» доповідач розповів про проблеми, з якими стикається наша мова, зацікавив усіх історією поширення англійської мови, на яку, як вважає Артем, потрібно орієнтуватися. Ця розповідь спонукала студентів до жвавої дискусії.

Однією з найцікавіших на семінарі була презентація «Моделі розвитку української наукової мови» виконана студентами групи ІП-64 Пархоменком Денисом і Халепом Тарасом. Студенти запропонували особливості синтаксичних конструкцій в науковому стилі мовлення.

Здібним оратором себе зарекомендував Теленик Андрій, студент групи ІА-62, що виступив із доповіддю «Історія формування фахової термінології». Факти наведені Андрієм вразили слухачів, які дуже зацікавилися цією темою.

Загалом семінар виявився дуже інформативним, студенти реалізували свої міркування щодо розвитку науково-технічної мови. Їм було легко доповідати, адже в аудиторії панувала атмосфера взаємоповаги і всім було цікаво слухати.

Процюк Юрій, студент групи ІС-63