Повідомлення про помилку

Strict warning: Only variables should be passed by reference в eval() (рядок 3 із /var/www/clients/client232/web273/web/arch/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

Мовосвіт Тараса Шевченка

Події та новини кафедри

28 березня 2017 року відбувся науково-практичний семінар студентів ФЛ, присвячений творчості Тараса Григоровича Шевченка. У роботі семінару взяли участь мистецтвознавці: Тетяна Павлівна Чуйко, заступник директора Державного музею Тараса Шевченка, та Марина Володимирівна Юр, науковий співробітник Інституту проблем сучасного мистецтва. Науковці презентували спільний проект «Культурний код України в художньому просторі пейзажу», виставку, яка нещодавно пройшла у Києві, виставку, яка дала змогу побачити Україну очима Т. Шевченка, пізнати непересічний талант Шевченка-живописця. Доповідь Т.П. Чуйко для слухачів стала добрим уроком глибинного, семантичного прочитання пейзажів Кобзаря. Про послідовників Шевченка у жанрі пейзажу – Т. Яблонську, Л. Литвинова, І. Пилипенка та ін. – розповіла М. Юр, яка виокремила головну ознаку українського пейзажу – життєствердність та світлоносність.

Доповіді студентів ФЛ яскраво представили багатогранність таланту Кобзаря: його поетичну та мистецьку спадщину (Ю. Гелун, ЛФ-41), переклад творів Тараса Шевченка іншими мовами, зокрема англійською у доповіді В.Рибалки (ЛА-43), японською (М. Бойченко, ЛА-42), та переклади самого поета (Г. Северіна, ЛА-42). Київ та його місце в житті митця став предметом дослідження М. Галишич (ЛА-43); із переяславськими місцями Кобзаря ознайомила учасників семінару Ю. Павлова (ЛА-41), про Шевченкових муз повідомила К. Бегіашвілі (ЛН-41); про коло друзів-однодумців – Ю.Данилюк, О. Жарюк (ЛН-41); про постановку творів на театральній сцені – А.Печена, (ЛА-42), про цьогорічних лауреатів Шевченківської премії – А.Бойко (ЛА-42) та діяльність Наукового товариства імені Т.Шевченка – Д. Іщук ( ЛА-43).