Повідомлення про помилку

Strict warning: Only variables should be passed by reference в eval() (рядок 3 із /var/www/clients/client232/web273/web/arch/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

Історія давньоукраїнських наукових жанрів риторики: діалог, полеміка, дискусія, хроніка

Події та новини кафедри

Історія давньоукраїнських наукових жанрів риторики:
діалог, полеміка, дискусія, хроніка

02 грудня 2016 року відбувся науково-практичний студентський семінар ФТІ „Історія давньоукраїнських наукових жанрів риторики: діалог, полеміка, дискусія, хроніка”. За основу і зміст семінару править наукова монографія: Пещак М.М. Розвиток давньоруського і староукраїнського наукового тексту / Національна академія наук України. Інститут української археографії. – К.: Видавництво „Українознавство”, 1994. – 272 с.

Із виступами, тематика яких розкривала сутність і еволюцію жанрів риторики як несамостійних підвидів у Ранньому й Пізньому Середньовіччі й аж до їхньої цілковитої автономності й жанрової специфіки в сучасній гуманітарній науці, виступили 15 доповідачів.

Слушними й евристичними були виступи Максима Харченка (ФБ-63), Богдана Сметанюка (ФБ-63), Антона Дубаса (ФБ-63), Надії Пеліхової (ФБ-63), Максима Стріганова (ФБ-63), Кирила Чижика (ФБ-63), Михайла Мохонька (ФБ-63) та ін. Ці доповіді присвячені умінню вести дискусію, утверджувати свою позицію, навичкам володіння ораторським мистецтвом, як змусити дискутанта повести діалог так, де б не лише демонструвалися здібності обстоювати власну правду й доцільність, а й обговорювалася проблема дискусійного суперника, унаочнювалася майстерність у процесі діалогу, полеміки чи дискусії виявляти талант і дипломатичних, і особистісних, і життєствердних, і переможних умінь, досягаючи бажаного результату.

Інформативними й повчальними були виступи таких студентів, як-от: Анастасії Горбунової (ФБ-63), Наталії Цебринської (ФБ-63), Гліба Цикала (ФБ-63), Єлизавети Нестеренко (ФБ-63), Павла Носка (ФБ-63), Іллі Семенова (ФБ-63) та ін. Ці виступи стосувалися розвитку саме таких жанрів риторики, як діалог, полеміка, дискусія, хроніка, й являють собою на ґрунті сучасної української науки автономні види.

Отже, сучасні студенти ставляться до жанрів риторики як до одного з цивілізованих способів самоствердження. У цьому полягає уміння володіти рисами стриманості, з повагою ставитися до поглядів опонента й надавати можливість беззастережно існувати чомусь відмінному й іншому від себе. Бути чесним у своїй позиції – це вміння говорити те, що думаєш, те, що відчуваєш, те, чим живеш. Така інтерпретація полеміки, діалогу, дискусії, що завжди передбачають наявність протилежних тверджень, –це ознака вільного й демократичного суспільства, яке додержується процедури, установлених норм і правил, що завжди сприяють успішному вирішенню найскладніших і особистісних, і соціальних проблем.

ДодатокРозмір
PDF icon Запрошення.pdf168.95 КБ