Наукова мова як комунікативний феномен

Сергій Романюк
КП-51

Наукова мова як комунікативний феномен

Стилістично компетентним професіоналом мова необхідною умовою для підготовки висококваліфікованих фахівців будь-якого профілю. Але обсяг державної мови на периферію наукового життя провокує недостатню автоматизм в розпорядженні української наукової мови, перерваного стилістичних і текстової компетенції в області наукової комунікації. І, як показує аналіз анкет, проведених серед студентів та викладачів непреподавательского профілю і лінгвістичного аналізу ступеня шоу наукові тексти заявників, є в цьому необхідність.

Таким чином, автор підготував промову, в якій  розглянуті мовні недоліки різних документів, дипломів, дисертацій, і запропонував кілька порад щодо освоєння мови засобів.

Зокрема, є виділені теми в цій доповіді, такі як ознаки наукового тексту, його структурування, особливості використання термінів і певні частини мови в наукових роботах, представлених типові морфологічні та лінгвістичні помилки.

Кожен дослідник вимагає необхідну почуття наукової мови, мовної смак, володіння науковим стилем мовлення і письма, мову засобів наукового тексту. Ці якості є результатом цілеспрямованої роботи над собою, тобто розвивається готовність використовувати нормативну мова науки в усних і письмових, діалогічних і монологічних формах, і ця доповідь сприятиме розвитку цих здібностей.