Михайло Бойчук та його художня школа

Максим Ратошнюк, студент ІІІ курсу,
групи КП-42 факультету прикладної математики
Національного технічного університету України
„Київський політехнічний інститут” імені Ігоря Сікорського

АНОТАЦІЯ
на доповідь „Михайло Бойчук та його художня школа”

У 1990-их роках, коли Радянський Союз зник з карти світу і Україна стала незалежною державою, Михайло Львович Бойчук і художня школа, створена ним на початку ХХ століття, опинилися в центрі посиленого інтересу. Сьогодні Бойчук став культовою фігурою, його ім'я асоціюється з рухом за самовизначення, апогеєм чого стало декларування незалежності України, і легендою післяреволюційного культурного руху 1920-их років.

Доповідь ознайомить читачів не тільки із біографією видатного українського художника, живописця та педагога, одного із основоположників монументального мистецтва України, представника розстріляного відродження.

У тезах досліджуються художньо-естетичні засади самобутньої школи українського монументального мистецтва під його керівництвом, висвітлюються основні мистецькі орієнтири українських художників-бойчукістів, пов`язані з вивченням та застосуванням національних образотворчих традицій, візантійських художніх принципів, фрески італійського Проторенесансу тощо.

(доповідь)