Повідомлення про помилку

Strict warning: Only variables should be passed by reference в eval() (рядок 3 із /var/www/clients/client232/web273/web/arch/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

ІСТОРІЯ БРЕЙКІНГУ ТА ЙОГО ВІДОБРАЖЕННЯ НА ТЕРЕНАХ УКРАЇНИ

Події та новини кафедри

ІСТОРІЯ БРЕЙКІНГУ
ТА ЙОГО ВІДОБРАЖЕННЯ НА ТЕРЕНАХ УКРАЇНИ
Філімонов Ігор Олександрович

ІПСА, 3 курс, ДА-41, НТУУ «КПІ ім.Сікорського»

Брейк-данс або Брейкінг (англ. Breakdance) — стиль вуличного танцю, що розвився з хіп-хоп-руху в Південному Бронксі (Нью-Йорк), на початку 70-х років. Цей танець є одною з підвалин хіп-хоп культури. Це найстаріший і найвідоміший зі всіх стилів хіп-хоп-танців. Брей-данс виконавців називають бі-боями (хлопці) та бі-герлами (дівчата).

Традиційно вважається, що початки брейк-дансу виникли у 1969 році завдяки зірці того часу Джеймсу Брауну та його хіту «Get on the Good Foot». Під час виконання своїх композицій він виконував своєрідний танець, що отримав назву «Good Foot». Згодом він стає окремим танцювальним стилем. Було також започатковано традицію баттлів.

Танець тих часів значно відрізнявся від того, що розуміють під брейкінгом сьогодні. В деяких аспектах він був простішим. В танці не було таких елементів як Гелікоптер (Windmill), Хедспін (Headspin), Флаєр (Flare). Більше уваги приділялось футворку (Footwork або Floor Work). Цей, сьогодні застарілий, брейк став надзвичайно популярним серед молоді та вуличних угрупувань Південного Бронксу. Тут він пройшов значний шлях розвитку.

До наступного етапу розвитку долучились різноманітні групи людей, серед яких найвідомішими були Zulu Kings, Rock Steady Crew. Значний внесок додав ді джей Afrika Bambaataa, що створював музику для брейк-дансу. Rock Steady Crew додали багато акробатичних рухів у брейк-данс. Серед них: Хедспін, Бек спін, Хендглайд та Гелікоптер.

У 1980-их популярність брейкінгу різко пішла на спад. Однак на початку дев'яностих танець отримує друге дихання. З'являються такі вражаючі елементи як Флаєр (flare), Ейртвіст (airtwist), Найнті (1990).

В Росії та Україні танець розвивався значно повільніше, ніж в інших країнах. В загалом, в тодішньому СРСР про нього чули в основному в Прибалтиці, Ленінграді та Москві, але коли вийшли фільми «Breakin’», «Breakin' 2 — Electric Boogaloo» багато самоучок получили можливість “знімати” рухи і трюки у героїв фільму.

Брейк-данс проник в СРСР в 1984 році і спочатку не мав одобрення у влади, як і вся західна мода. В друк виходили статті, котрі засуджували захоплення брейк-дансом. З приходом до влади Горбачова ставлення до нових музичних стилів стало більш ліберальним. Перші брейк-тусовки в Москві збиралися в 1985 році в молочному кафе «У фонтану» (в просторіччі - «Молоко»). Перший помітний сплеск з виходом радянських фільмів «Танці на даху», «Кур'єр», де в епізодах знялися московські бі-бої. Перші курси в Москві велися при палаці культури «Правда» під керівництвом відомого циркового режисера В. Гнеушева, звідки вийшли перші більш-менш відомі танцюристи і групи тих років. Перший брейк-фестиваль «Папуга-86» на об'єднаному просторі СРСР пройшов у Паланзі в 1986 році. У наступному, 1987 році був парад фестивалів, в різних містах і республіках, переважно в країнах Балтії: Вільнюс, Вітебськ, Чорноголова, Рига, Таллінн і знову в Паланзі.

Наприкінці 90-х на початку 2000-х в Україні з’являються багато команд, найвідоміші з них: East Side Bboys, Ruffneck Attack, H-Blast, South Heads.

В середині 2000-х East Side Bboys зарекомендували себе як грізний колектив, для яких не було непереможних команд. Тоді наші хлопці буквально розривали танцполи Європи. У 2008-му Gimnast допоміг East Side Bboys виграти Chelles Battle Pro, Humanitarian World Cup B-Boying, Street Kings і Freestyle Session Russia. Останніми високими досягненям запорізького бі-боя є перше місце на Only Bboing, участь у фіналі Unbreakable 2015 та перемога в командних батлах на United Styles Europe та Evolution 2015.

Найвідоміший з українських бі-боїв - Robin. Кар'єру в брейкінгу розпочав у Харкові ще наприкінці 1990-х. Його першою командою стала Turdo, після якої він потрапив в Storm. В 2000-му році в її складі він став переможцем контесту Breakidz – на ті часи небаченого за розмахом змагання.

За два роки команда припинила своє існування. Їй на зміну прийшла East Side BBoys, в якій зібралися топові українські бі-бої. У 2005-му Robin отримав запрошення до Top9 – однієї з найсильніших команд країни та пострадянскього простору. Саме у складі пітерської команди він почав свій шлях до статусу одного з найсильніших бі-боїв світу.

В 2007 році Robin і компанія виграли Circle Prinz у Польщі та Street Star Breaking Masters у Швеції. В 2009-му Top9 показали клас на Battle of The Year 2008, де в яскравому фіналі здолали корейців T.I.P. Також він часом бере участь в командних батлах разом з East Side Bboys. Так, в 2015 році ESBB встигли виграти кілька змагань, серед яких United Styles Europe, 3Co Battle Raw 2015, Who Got The Flower та Silverback Open (разом з бі-боєм Cheerito).

Андрій Гергель (b-boy Pluto) з команди Ruffneck Attack на початку 2000-х з друзями почав серйозно займатися брейкінгом і вже в 2008-му заробив перший значущий титул: став найкращим на Chelles Battle Pro у Франції. Відтоді він регулярно займає високі позиції на українських та європейських контестах. Так, в 2012 Pluto перемагає на українському етапі найпрестижнішого сайфера 1х1 Red Bull BC One. Унікальності стилю Pluto додає інтеграція в танці елементів гопака. Взагалі Андрій приділяє багато уваги розвитку української культури брейкінгу. Зараз він викладає в київській школі Ruffneck Studio, що була організована разом з його партнерами по команді.

Олександр Бабкін (b-boy Kolobok) займатися брейкінгом почав у рідному Артемівську на початку 2000-х. Після знайомства з бі-боєм Robin Kolobok приєднався до команди East Side B-Boys. Завдяки пластичному стилю та оригінальним фризам і обертам, Колобок у складі East Side B-Boys перемагав на батлах Chelles Battle Pro, Circle Prince Poland і Freestyle Session Russia.

Попри те, що про брейкінг в Україні дізналися набагато пізніше, ніж в усьому світі, українські бі-бої є фаворитами багатьох змагань. Вони є живими легендами брейкінгу. Завдяки цим хлопцям багато іноземців без вагань можуть сказати, де знайти на мапі Україну. Кожен з них зробив свій внесок у розвиток вітчизняної та світової хіп-хоп культури.

 

Список використаних джерел

  1. Брейкданс [Електронний ресурс]/ Режим доступу:
    https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%80%D0%B5%D0%B9%D0%BA%D0%B4%D0%B0...
  2. Легенди українського брейкінгу, частина 2[Електронний ресурс]/ Режим доступу:
    http://www.redbull.com/ua/uk/stories/1331758212848/ukrainian-best-bboys-...
  3. Легенди українського брейкінгу, частина 2[Електронний ресурс]/ Режим доступу:
    http://www.redbull.com/ua/uk/stories/1331758886282/ukrainian-best-bboys-...
ДодатокРозмір
Файл Філімонов Ігор_презентація.rar2.86 МБ