Повідомлення про помилку

Strict warning: Only variables should be passed by reference в eval() (рядок 3 із /var/www/clients/client232/web273/web/arch/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

Наукова мова як комунікативний феномен

Події та новини кафедри

Колесник Марія, ФПМ, КМ-63

Стилістично грамотне професійне мовлення – необхідна передумова підготовки фахівців вищої кваліфікації будь-якого профілю. Однак рівень наукової мовної культури здобувачів наукового ступеня засвідчує більше проблем, аніж позитивних зрушень на цьому полі діяльності.

У НТТУ “КПІ” 11 листопада 2016 року пройшов семінар на тему “Наукова мова як комунікативний феномен”, де були розглянуті проблеми розвитку наукового мовлення в Україні. У семінарі брали участь студенти першого курсу факультету прикладної математики.

Першою доповідала студентка групи КП-62, Анастасія, яка розповідала про актуальні проблеми в українській мові: суржик, тавтологію. Також дівчина назвала характерні особливості наукової української мови, якими є чітка, логічна структура викладу тексту, термінологічність, зв’язність тощо.

Другим виступав студент групи КП-62, Квітка Олександр. Темами його доповіді були історія розвитку наукового мовлення та його функціональність з точки зору глобалізації.

Наступним був виступ студента групи КМ-63, Артеменко Ярослава, який докладно та зрозуміло розповідав про особливості наукового тексту. До доповіді Ярослава входили такі теми: індивідуальність наукового тексту, особливості наукового стилю, морфологічні помилки, структура наукового тексту, загальні вимоги до наукового тексту.

Ще одна учасниця семінару, студентка групи КМ-63, Мілевська Ольга, розповіла про науковий стиль, його ознаки та особливості, функції.

І завершував семінар Півненко Олексій, студент групи КП-61, своєю розповіддю про термінологію у наукових текстах, способи творення термінів та їхню класифікацію.

В цілому, семінар пройшов успішно, учасники та слухачі семінару дізналися багато нового.

  1. Ісаєва Надія - Наукова мова як комунікативний феномен
  2. Кривенко Петро - Наукова добросовісність і етика вченого
  3. Левошко Катерина - Проблеми української наукової термінології
  4. Лобов Віталій - Особливості редагування наукових текстів
  5. Мазун Антон - Особливості функціонування професійного жаргону в усному мовленні фахівців
  6. Пахомова Євгенія - Науковий текст
  7. Песчанський Владислав - Особливості наукової мови
  8. Сергій Романюк - Наукова мова як комунікативний феномен
  9. Тимошенко Владислав - Особливості жаргону в усному мовленні програмістів
  10. Уруков Дмитро - Проблеми використання термінів та професіоналізмів у сучасній українській мові
  11. Чумак Карина - Професійна мовнокомунікативна компетенція
  12. Шаповалова А. М. - Проблеми фахового мовлення та шляхи їх розв’язання на сучасному етапі