Звіт про проведення конкурсу «Шевченківські читання»

Декламування віршів Т. Г. Шевченка

Мова рідна, слово рідне,
хто вас забуває,
той у грудях не серденько,-
тільки камінь має.

У стінах нашого університету відбувся конкурс з декламування віршів Т. Г. Шевченка.

Багато студентів взяло участь у цій події. Я впевнений, що співучість нашої мови спонукала багатьох композиторів написати музику на вірші Шевченка. На думку майже всіх студентів вірші Шевченка мелодійні і легко вчаться на пам'ять. У кожній групі були по декілька конкурсантів, які брали участь у конкурсі. Решта студентів вболівала за співгрупників у залі. Байдужих в залі не було! Ніхто не грався на телефонах, на час конкурсу були забуті ноутбуки і планшети. Цей конкурс ще раз підтвердив, що українська мова входить до трійки найкрасивіших мов у світі. Григоренко Анастасія з нашої групи посіла II місце у цьому конкурсі, вона декламувала напам'ять поему «Кавказ».

На цім конкурсі я дізнався, що найбільшу кількість разів перекладений літературний твір “Заповіт” Т.Г.Шевченка: 147 мовами народів світу. І я вважаю, що ми не маємо права забувати нашу мову, ми повинні її добре знати і берегти для нащадків.