Семінар, присвячений Дню української мови та писемності

16 листопада у бібліотеці університету відбувся науково-практичний семінар студентів першого курсу факультету лінгвістики, присвячений Дню української мови та писемності. Учасники представили аудиторії різноаспектні доповіді щодо проблем розвитку української мови на сучасному етапі, двомовності та взаємозв’язку з іншими мовами. Особливе зацікавлення та  жваве обговорення викликали виступи Дубіної Н. (ЛН-61) про наукову діяльність Юрія Шевчука та його працю «Мовна шизофренія»; Коршок В. (ЛА-62) та Черненко Є. (ЛН-61) про мовні бар’єри у спілкування українською та труднощі вивчення української мови  іноземцями; Данівської В. про вербалізацію концепту «кохання» в українській та французькій фразеології. Емоційно представила результати своєї наукової розвідки Гончаренко О. (ЛА-61) про історію та фольклорні джерела табуйованої  лексики української мови. «Особливості перекладу кінофільмів українською» - тема виступу Полянської А. Зі словами-паліндромами  та візуальною поезією ознайомила учасників семінару студентка Кривко А. (ЛА-61).

Студенти також мали змогу оглянути виставку наукових видань до Дня української мови, підготовлених працівниками бібліотеки.