Відвідини Національного музею літератури України

Відвідини Національного музею літератури України напередодні Дня української мови та писемності стали для багатьох студентів групи ЛФ-61 неочікувано особливою подією: багато хто приїхав на навчання з маленьких містечок та селищ, тож раніше ніколи не був у таких! царинах науки та культури. Вразило саме приміщення колишнього головного корпусу Колегії, пам’ятки історії та архітектури ХІХ століття, зокрема зал бібліотеки з прекрасним інтер’єром та неоціненним книжковим багатством; надзвичайно захопила історія родини Галаганів, розповідь про відомих викладачів та випускників навчального закладу: Павла Житецького, Миколу Мурашка, Агатангела Кримського, Миколу Филиповича та Михайла Драй-Хмару, інших діячів. Новою та цікавою для слухачів виявилася розповідь про романтичні стосунки Івана Франка та його вінчання у стінах Колегії з Ольгою Хоружинською.

День нашої екскурсії – 3 листопада – збігся з трагічним днем в історії української культури – у 1937 році в Сардармосі (Карелія) було розстріляно цвіт української інтелігенції, більше ста осіб, серед яких Микола Зеров, Микола Куліш, Валер’ян Підмогильний та інші. Про їхню творчість та трагічну долю студенти теж почули під час екскурсії.

Успіх екскурсії, без сумніву, щонайбільше залежить від екскурсовода, від його вміння не лише представити матеріал експозиції, а й створити особливу атмосферу в спілкуванні з аудиторією. Нам пощастило слухати справжнього Майстра, інтелектуала, старшого наукового співробітника музею Лілію Миколаївну Чорну. Щира подяка їй за це.

Доцент, к.ф.н., А.Ф. Нечипоренко