Мовні поради
Події та новини кафедри
Наш сучасник письменник Павло Мовчан сказав: "Слово творить світ, спотворене слово спотворює його". Тож, якщо довкілля, в якому живемо, не подобається, то причина цього в нас самих. Це ми порушили гармонію, бо лінуємось працювати над собою і прагнути досконалості. Правильно і красиво говорити, ну що б, здавалося, тут складного? Ні енергетичних, ні фінансових затрат на це непотрібно. Контролювати себе й за необхідності заглядати у словник – ось і все!
У сучасному мовному просторі досить вільно почуваються такі слова-покручі, як "співставляти", "затребуваний", "бувший", "співпадають", "біжучий". У них вже чимало прихильників, хоча в жодному словнику таких слів не зафіксовано. Потреби у цих "новотворах" не було й нема, оскільки в українській мові давно існують правильні назви для таких понять: "порівнювати", "необхідний", "колишній", "збігаються", "рухомий"…