Радимо ознайомитись: Л.Ставицька Гендер: мова, свідомість, комунікація

У 2015 році спільними зусиллями відділу соціолінгвістики Інституту української мови була видала фундаментальна та визначна для вітчизняної науки монографія «Гендер: мова, свідомість, комунікація». Над нею довгий час працювала доктор філологічних наук, професор Леся Олексіївна Ставицька, але за її життя книга завершена не була. Колектив відділу соціолінгвістики підготував рукопис до оприлюднення.
Монографія «Гендер: мова, свідомість, комунікація» є першим в україністиці дослідженням з лінгвогендерології. У праці вперше на українському матеріалі описано різнотипні стратегії і тактики невербальної комунікації в гендерному аспекті. Працю присвячено проблемі концептуалізації статі в українській фразеології та мовній свідомості українців, досліджено гендерно релевантні комунікативні стратегії та особливості словловживання.
Монографія буде цікава філологам, психологам, соціологам, а також усім, хто цікавиться проблемами маніфестації людей різної статі в українській мові, приписуваних їм оцінок, а також вербального й невербального самовираження чоловіків та жінок.