КПІ
ФЛ КПІ
  • Українська

29 квітня – 150 років від дня народження англійського прозаїка, автора історико-пригодницьких книг Рафаеля Сабатіні (1875-1950)

29 квітня 2025 р. виповнюється 150 років від дня народження відомого англійського письменника Рафаеля Сабатіні, який прославився пригодницькими історичними романами. Його ім’я можна поставити в один ряд з такими визнаними майстрами авантюрних романів, як Олександр Дюма, Вальтер Скотт, Жюль Верн, Роберт Стівенсон.

   З раннього дитинства Рафаель пристрастився до читання. Він читав багато серйозних книг, що не зовсім підходили для його віку. Майбутній письменник був дуже захоплений історичними творами, серед його улюблених авторів – Шекспір, Дюма, Верн, Скотт.

  З юнацьких років, вільно володіючи кількома мовами, він зміг отримати місце клерка у великій фірмі. Але бізнес не цікавив Рафаеля, і він став займатися журналістикою. Опублікувавши в газеті, де він співпрацював, кілька оповідань, Сабатіні  починає випускати у світ свої романи, поступово завойовуючи популярність.

   У роки Першої світової війни він був англійським підданим і працював на британську розвідку як перекладач.

   Перший великий успіх приніс «Скарамуш» – роман про Велику французьку революцію. Дивно, що книга, що прославила автора, була відкинута десятком видавців (нібито така література не користується попитом) і видана завдяки щасливому випадку. Ще більший успіх супроводжував його роман  «Одіссея капітана Блада». Новий герой відразу приніс автору світову популярність. Письменник створив чарівний образ корсара-джентльмена, далекого від злоби, користолюбства і несправедливості.

   Сабатіні написав близько 50 романів, останній – «Гравець» – вийшов у 1949 році. У всіх своїх творах Сабатіні слідує  неодмінній умові пригодницького жанру – робити читання цікавим. Він володіє даром розповідача, тримає читача в стані неослабної напруги, захоплюючи його романтикою пригод. У його книгах відбуваються битви, руйнуються міста, гинуть люди, але в них немає захвату насильством, жорстокістю, таких характерних для сучасного пригодницького роману.

Подається за матеріалами

  1. http://booknazy.blogspot.com/2015/04/blog-post_28.html
  2. http://vysokiy-school2.edu.kh.ua/biblioteka/kalendar_bibliotekarya/
  3. 3.     https://cbs.poltava.ua/index.php/bibliotechnomu-fakhivtsiu/2951-kalendar-znamennikh-i-pam-yatnikh-dat-na-2020-rik-knigi-yuvilyari-2020-roku