КПІ
ФЛ КПІ
  • Українська

18 травня – День національної скорботи та пам’яті про один із найстрашніших злочинів радянського режиму – депортацію кримськотатарського народу з рідного Криму у 1944 році.

18 травня – День національної скорботи та пам’яті про один із найстрашніших злочинів радянського режиму – депортацію кримськотатарського народу з рідного Криму у 1944 році. Цей акт був не лише масовим порушенням прав людини, а й спробою знищити цілу етнічну спільноту.
За офіційними даними НКВС лише за перші півтора року депортації загинуло майже 30 000 кримських татар. Це супроводжувалося голодом і численними хворобами, спричиненими нелюдськими умовами перебування і відсутністю одягу та взуття.
Радянська влада цілеспрямовано знищувала культуру корінного етносу, намагаючись стерти його культурний код. Постраждали не лише люди, а й бібліотеки, культурні цінності – усе, що зберігало пам’ять про народ. Їхня мета була проста – знищити цілісний народ.
Геноцид кримськотатарського народу у 1944 році став трагедією з масовою депортацією та великими втратами. Реабілітація почалась лише через десятиліття, а масове повернення – після розпаду СРСР, незважаючи на труднощі. Кримські татари відновлюють культуру і борються за права, отримуючи підтримку міжнародної спільноти. Незважаючи на сучасні виклики, їхня боротьба за справедливість триває.
До Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу на кафедрі української мови, літератури та культури проведено такі заходи:

  • Пройдено зі студентами тест: “Що ти знаєш про День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу?”
  • Переглянуто інфографіку: ” Чому депортація 1944 року – геноцид кримськотатарського народу?”
  • Переглянуто відеоролик: “Не засудили вчора, повторюється сьогодні”.
  • Переглянуто коротку версію документального фільму “Свідки геноциду 1944”.
  • Презентації студентів https://drive.google.com/drive/folders/1t5eLq7GbIVeuwgCu-W6jX7mvwvHvhI-4?usp=sharing
Facebook
YouTube
Twitter
Instagram
Email

Попередня версія сайту

Інкунабула

Інкунабула
Шпаргалка оратора
Мовні цікавинки