90 років від дня народження Григорія Прокоповича Бідняка (1933-2020), українського поета, прозаїка

21 березня 90 років тому на Дніпропетровщині народився  Григорій Прокопович Бідняк – відомий поет, прозаїк, член Національної Спілки письменників України, заслужений працівник культури України, лауреат обласного творчого конкурсу імені Павла Кононенка в номінації «Поезія».

Григорій Прокопович майстерно володів словом, писати вірші почав ще зі шкіли, друкувався у різних збірниках та виданнях. Потім навчався у Львівському поліграфічному інституті,  закінчив філологічний факультет Дніпропетровського державного університету. Працював директором Марганецької та Бердянської друкарень, видавництва «Поліграфіст», згодом –  видавничо-поліграфічного підприємства «Дніпро». Був засновником та головним редактором газети «Літературне Придніпров’я» та театру поезії «Весна».

Григорій Бідняк є автором поетичних збірок: «Слово для спраглих», «З Україною в серці», «В стражданні та любові», «Молитва перед іконою України», «Прийде час», «Під стягами волі», «Місто скарбів», «Вербовий край», «Біль», «Якби ми власний розум мали», роману «Вінчальна ікона», «Месія», «Планида», «Долею гартовані», книжок для дітей «Шахтарчата», «Літечко», «Мова світанкова», «Вивчаймо мову.  Головною темою творчості поета і прозаїка була доля українського народу, його одвічна боротьба за право мати свою державу, свою культуру, свою рідну мову.

На вірші Григорія Бідняка було написано багато пісень, які увійшли до збірки «Сурми кличуть», «Пісні про маму», «Думка коло Дніпра», «Батькова криниця», «Журавлиний прощання», «Стежками Колишня», «Пісня моя українська», «Співаємо разом», «Срібні дзвіночки», «Дитячий майданчик».

Творчість Григорія Бідняка відзначено Грамотами Національної Спілки письменників України – за видатні успіхи в розвитку української літератури, активну участь у літературному процесі. Нагороджений також Почесним знаком Міністра культури України «За досягнення в розвитку культури і мистецтва».

Творчі здобутки Григорія Бідняка є незаперечними та актуальними для сучасників.

Анотація .

21 березня 90 років тому на Дніпропетровщині народився Григорій Прокопович Бідняк – відомий поет, прозаїк, член Національної Спілки письменників України, заслужений працівник культури України, лауреат обласного творчого конкурсу імені Павла Кононенка в номінації «Поезія».

Григорій Прокопович майстерно володів словом, писати вірші почав ще зі школи, друкувався у різних збірниках та виданнях. Потім навчався у Львівському поліграфічному інституті,  закінчив філологічний факультет Дніпропетровського державного університету. Працював директором Марганецької та Бердянської друкарень, видавництва «Поліграфіст», згодом – видавничо-поліграфічного підприємства «Дніпро». Був засновником та головним редактором газети «Літературне Придніпров’я» та театру поезії «Весна».

Головною темою творчості поета і прозаїка була доля українського народу, його одвічна боротьба за право мати свою державу, свою культуру, свою рідну мову  залишається актуальною для сучасників.

ст. викладач, канд. пед. наук Неоніла ТІЛЬНЯК