МЕЦЕНАТСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ РОДИНИ ТЕРЕЩЕНКІВ

Стаття називається «Меценатська діяльність родини Терещенків» і присвячена життєвому та творчому шляху великих українських громадських діячів. У ній автор висвітлює найвагоміші аспекти філантропічної діяльності ХХ століття, здійсненої Миколою Терещенком та членами його сім’ї, підкреслюючи значимість їхніх доброчинних справ як для культурної сфери, так і для освітньої та духовної. Акцентується увага на тому, що за собою Терещенки залишили не лише безцінне зібрання творів мистецтва, а й за їхньої підтримки у свій час було збудовано основні корпуси Політехнічного інституту, театрального інституту ім. Карпенка-Карого, Національний художній музей України, а також виконано розпис Володимирського собору. На завершення можна сказати, що родині Терещенків завдячують своїми прекрасними храмами і культурними центрами не одне місто України, про що ми маємо пам’ятати із вдячністю і гордістю.

Стаття адресована широкому колу читачів, які зацікавлені в історії культури України ХІХ – ХХ ст., а також діяльності видатних меценатів.

(доповідь)

Попередня версія сайту