ВПЛИВ МИХАЙЛА ДРАГОМАНОВА НА ФОРМУВАННЯ СВІТОГЛЯДУ ЛЕСІ УКРАЇНКИ

Лідія Лук`янчук кандидат історичних наук, доцент кафедра української мови, літератури та культури Національний технічний університет України «КПІ»; l_la@ukr.net

ВПЛИВ МИХАЙЛА ДРАГОМАНОВА НА                       ФОРМУВАННЯ СВІТОГЛЯДУ ЛЕСІ УКРАЇНКИ
Ключові слова: світогляд, мислитель, матеріалізм, національна ідея, еволюція
     У статті розглядаються питання формування світогляду Лесі Українки – видатної української письменниці, перекладача, мислителя, науковця, громадського діяча. Показано вплив на еволюцію світоглядних поглядів Лесі Українки відомого історика, філософа, публіциста, літературознавця, фольклориста, політичного теоретика, порадника, вчителя і друга поетеси Михайла Петровича Драгоманова. Історія дружніх стосунків, багате листування двох визначних діячів українського національного руху кінця Х1Х – початку ХХ ст. дають можливість проаналізувати розвиток філософських, політичних, історичних, наукових, художніх світоглядних позицій письменниці.